Парки‎ > ‎

ЦПКіВ ім. Т.Г.Шевченка


Фотографія парка
Країна  Україна 
Місто  Одеса 
Будівництво1875 р.
Статус   
Парк Шевченка (повна назва Центральний парк культури і відпочинку імені Тараса Григоровича Шевченка) - парк в Одесі. Територія парку обмежується вулицями Маразлієвській, Успенської і Лідерсовський бульвар.

Адреса: ул. Маразлиевская, 1
Транспорт: Трамвай 28; Тролейбус 3; Маршрутне таксі 203, 233, 193

Багато десятиліть цей парк, особливо в літній час, є одним з найбільш відвідуваних місць. Ще б пак - пройшовши по його мальовничим алеях, ви потрапите на найпопулярніший одеський пляж Ланжерон; тисячі вболівальників спрямовуються на стадіон «Чорноморець» (в даний момент на реконструкції), що знаходиться в центральній частині парку і з трибун якого відкривається неповторна панорама Одеської затоки ... А чого варто просто посидіти з книгою на одній з тінистих алей або побродити по ним, милуючись висадженими колись з любов'ю деревами.

     

Задуманий чудовим архітектором Францем Боффо, парк цей повинен був з'явитися на карті Одеси ще в 40-ті р. XIX сторіччя, і деяка рослинність тут вже існувала, але нестача коштів відсунула ятати його на три з половиною десятки років. Відвідавши Одесу імператор Олександр II прихильно поставився до цієї події, і з вересня 1875р. парк, що називався до цього Фортечним бульваром (і сьогодні на його території знаходяться збережені фрагменти Карантинної фортеці), став іменуватися Олександрівським парком.

Навесні 1920-го року парк отримує своє сьогоднішнє назву - Центральний парк культури та відпочинку ім.Т.Г.Шевченка. Як і за часів свого народження, він стикається з проблемою фінансування. Сьогодні кошти потрібні на реставраційні роботи на кількох важливих об'єктах, що знаходяться на його території. В першу чергу, це велична Олександрійська колона, встановлена ​​на честь відвідин Государем Одеси, і згадувані фрагменти фортеці, в збереженої вежі якої ще зовсім недавно розміщувався музей парку.
     
Звичайно, деякі роботи в парку проводяться, і головна серед них - будівництво нового красеня-стадіону на місці відслужило свій вік його попередника, побудованого в 1936р ..

Так, зробити треба чимало, але й сьогодні одесити пишаються цим прекрасним зеленим острівцем. А в День Перемоги, в День звільнення міста-героя, в День його народження тисячі і тисячі городян спрямовуються по доріжках парку до Алеї Слави, де лежать загиблі за Одесу герої, до Вічного вогню пам'ятника Невідомому матросу.

Звідси численні асфальтні доріжки приведуть вас прямо до моря, на пляж «Ланжерон». Тут же починається не менш знаменита (з 2006 року тільки пішохідна) Траса здоров'я. Вона тягнеться по морському узбережжю Одеси до самої Аркадії (одного з кращих районів відпочинку міста). На пляжі «Ланжерон» на вас чекає Дельфінарій.