Новини


Сообщение без заголовка

опубліковано 8 груд. 2012 р., 05:22 Засайтом Смотрящий   [ оновлено 8 груд. 2012 р., 05:23 ]


Названі переможці конкурсу передпроектних концепцій розвитку узбережжя Одеси. У їх числі - завідуюча кафедрою містобудування Архітектурно-художнього інституту ОДАБА Ольга Савицька, група у складі архітекторів Юрія Бєлікова і Михайла Реви, а також заслужений архітектор України Володимир Глазирін. Голосування не було таємним, як це анонсувалося раніше. Щоб виключити заангажованість, головний архітектор Одеси Микола Базан запропонував кожному члену містобудівної ради вголос вимовити імена трійки кращих. За останні кілька років це, мабуть, перший творчий конкурс, що проводився на громадських засадах, умови якого не припускали створення якого-небудь детально розробленого матеріалу.

Проектанти представляли форескізние містобудівні концепції - їх особисте бачення розвитку узбережжя Одеси від парку ім. Т.Г. Шевченка до 16-ї станції Великого Фонтану. Правда, в деяких концепціях архітектори виходили за рамки завдання, представляючи своє бачення розвитку частини історичного центру - Потьомкінських сходів і Приморського бульвару. Але містобудівна рада цікавили насамперед так звані схили і розгляд даної території з точки зору її функціонального призначення, в інфраструктурному відношенні і в інженерному забезпеченні. До цих пір відкритим залишається питання, як в майбутньому Генеральному плані Одеси відображати цю територію, яким повинен бути її статус. За словами головного архітектора Одеси Миколи Базана, сім конкурсантів представили вичерпну інформацію по перерахованим вище позиціях, але вибрати треба було тільки трьох.

- Останнім часом відбулося переосмислення значення цієї території, - сказав Микола Базан. - Зараз вона розглядається як ландшафтний нагірний парк з мінімальним розміщенням капітальних об'єктів. У всіх цивілізованих країнах вже давно існують подібні парки. Їх головне призначення - активний відпочинок городян.
Саме цим і пояснюється перемога завідуючої кафедрою містобудування Архітектурно-художнього інституту ОДАБА Ольги Савицької. Основна відмінність її проекту, якому віддали перше місце чотирнадцять членів містобудівної ради з тридцяти чотирьох проголосували, - відмова від забудови зеленої зони та збереження схилів в якості величезного парку, відтворення природного комплексу, оздоровлення навколишнього середовища, розвиток інфраструктури громадського транспорту та велосипедів в якості пріоритету по відношенню до індивідуального автотранспорту.

Друге місце віддане проектом архітекторів Юрія Бєлікова і Михайла Реви. У прибережній території вони запропонували створити єдиний ансамбль суспільних зон з малоповерхової тимчасової забудовою. Основна ідея їх форескізной містобудівної концепції - збереження історичної особливості прибережного ландшафту і створення арт-парку. Його елементи - недорогі штучно скульптури, амфітеатри, оригінальної форми лавки, велопарковки - можуть перетворити простір даній території.

Третє місце отримала проектна концепція Володимира Глазиріна, яка визначає територію навколо схилів як оздоровчо-рекреаційні землі. Навколо вже побудованих об'єктів і тих, які ще зводяться, архітектор пропонує облаштувати громадські місця, а на решті території розбилися п'ять припляжної парків загального користування за типом нью-йоркського Парку Слоуп (парку-схилу): Золотий берег, Аркадія, Відрада, Лермонтовський і Ланжерон . На кордоні схилів і пляжів Володимир Львович пропонує створити широку (до 20 м) прогулянкову набережну з палубного бруса, намити пляжі і розширити їх на 50 - 100 метрів, а пішохідний доступ до них організувати в місцях виходу (на траверсі) прибережних вулиць і провулків, існуючі сходи відреставрувати і створити укупі з уже наявною канатною дорогою систему ліфтів, тунелів і рухомих тротуарів.
За словами начальника управління архітектури та містобудування Одеської міської ради Миколи Базана, найближчим часом разом з директором Архітектурно-художнього інституту ОДАБА Валерієм Уреньова буде створений збірний конкурсний колектив. Управління підпише рамковий договір про спільне співробітництво для пошуку оптимальних рішень при розробці містобудівної документації.

Олександр БЄЛЯЄВ.

1-1 of 1